Eva Henychová - Ukázat ohlas

Čím žije Eva Henychová

Datum: 2003-08-07 00:00:00
Zdroj článku: www.folktime.cz, 7.8.2003
Autor: Tomáš Zeno Václavík

Jelikož jsou prázdniny, užívám si léta, jako nejspíš většina a sbírám síly k další práci. V srpnu pojedu s maminkou do Chorvatska. Moje máma ještě nikdy nebyla u moře, tak spolu chystáme velkou akci, na nic se nesmí zapomenout, vše se musí důkladně promyslet a naplánovat. Už se těším! V červenci jsem strávila týden ve Špindlerově Mlýně, kde jsem byla coby chůva Štěpánky, dcery mé kamarádky Radky. Dítě mě příliš neposlouchalo, ale myslím, že se upevnily naše vztahy, tak příště třeba pojedu zas…

Co se koncertování týče, je toho přes léto míň, než přes celý zbytek roku, zejména víkendové záležitosti. Miluju hrát v létě na hradech a zámcích – večerní nokturna na nádvoří – to je prostě paráda. Festivalům se úplně nevyhýbám, ale je-li možnost výběru, raději zvolím akci, kde je předpoklad, že se vytvoří komorní prostředí, kde budou moci lidé soustředěně poslouchat.

V poslední době jsem plná práce týkající se mého tisícího koncertu. Je plánován rok dopředu, takže to bylo vypočítáno na září, ale ten opravdu tisící proběhl v Hrádku u Sušice už 27. června. Nicméně v září skutečně proběhne oficiální tisící koncert, a to hned na čtyřech místech – 23. 9. Praha, 24. 9. Ostrava, 25. 9. Brno a 26. 9. Jablonné nad Orlicí. Bude to zcela speciální věc, zejména pro ty, co už mě mají naposlouchanou horem dolem. Nacvičuji program „Eva Henychová potisící – tak trochu jinak“ převážně z nových písní, které dosud nevyšly, v doprovodu ostřílených muzikantů skupiny OBOROH. Je s nimi báječná spolupráce, nikdy jsem si nemyslela, že by to mohlo jít tak dobře. Sama se moc těším na naše společná hraní, cítím v těle při té myšlence podobné mravenčení jako před svým absolventským koncertem na konzervatoři v roce 99.

Samozřejmě také chystám nové CD, jak jsem slíbila hned po vydání toho předešlého. (smích) Řekla jsem za čtyři roky a ono to skutečně tak nějak vychází. Chceme natočit písně s Oborohem, zatím nejsem rozhodnuta, jestli to bude součást mého třetího řadového alba nebo jakýsi bonus v podobě jiného kratšího CD. Bude se to nahrávat v lednu, v únoru by měl proběhnout křest.

Kdybych měla zavzpomínat na zajímavý výlet z relativně nedávné doby, tak by to určitě byla návštěva Bruselu a koncert pro krajany na začátku dubna. Osobně jsem navštívila budovu NATO, prošmejdila bruselské uličky, obdivovala starobylé náměstí a potykala si s čůrajícím chlapečkem. Výživný zájezd plný příjemných překvapení…

V říjnu plánuji koncerty v Madridu, kam dokonce poletím, a to letadlem, nikoli ve snu či na křídlech racka… (smích) Těším se na další české přátele v cizí zemi. Bude to, myslím, příjemná změna po Moldávii a Ukrajině, určitě tam budou splachovací záchody a teplá voda (smích).

To už je v kostce všechno důležité z mého života, přeji vám všem hezký zbytek léta a třeba zas někdy někde…